Moderní rodinný dům mladých manželů, kteří mají blízko k přírodě. Dům je velmi prostorně navržen. Hlavní obytnou prostoru tvoří obývák otevřený do krovu, z nějž se vchází do všech místností jak v přízemí, tak v podkroví. Celému tomuto prostoru dominují živočišně navržená kamna ladných tvarů, doplněná ručně vyrobeným, na oheň páleným kachlovím.

Tři týdny (cca 600 člověkohodin) v letošním (2009) parném létě zabrala čtyřem kamnářům stavba originálních moderních kamen živočišného tvaru, umístěných ve středu interieru rodinného domu. Kamna stojí volně v prostoru, prochází do druhého nadzemního podlaží a prorůstají do točitého schodiště, které se bude stavět až po dokončení kamen.

Konstrukce topidla je dvouplášťová. Přenos tepla na plášť zprostředkovává hypokaust díky němuž hřeje celý plášť od země po vrchlík. Celková výška kamen je 398 cm, poloměr spodního rádiusu je 155 cm, poloměr vnitřního rádiusu je 85 cm i was reading this. Celková hmotnost topidla je cca 3.600 kg z toho technologie cca 900 kg, šamot na opláštění 1.800 kg a kamnářské lepidlo – „hafťák“ cca 600 kg. + omítky a izolace.

Opláštění je slepeno z téměř 3.000 šamotových destiček. Omítka je třívrstvá – haftmörtel, skleněná síťka, haftmörtel, modelierputz.Barevná úprava je provedena třemi nátěry teploodolnými barvami ve zhruba 12 odstínech od světle béžové po hnědo béžovou.

Kachloví je tradičně ručně vyráběné – tažené. Pálené v peci na oheň. Neglazované.

Spalovací komora i tahový systém jsou od firmy ORTNER. Spalování je elektronicky řízeno ORTNEROVO automatikou.